4/11/26

Помилка чи зміни правопису: правильно писати «ввечері» чи «

Ввечері сім’я разом дивилась на захід сонця

Пишучи про події у вечірній час, люди можуть припуститися орфографічної помилки. Як же правильно писати: «ввечері» чи «в вечері»? Розберімось разом.

В українському правописі є чітке правило, що прислівники, утворені сполученням прийменника з іменником, пишемо разомввечері (увечері), вбік (убік), вголос (уголос), вниз, відразу, вкрай, вночі, вслід, всмак, доверху, довіку, довкола, зразу, зранку, зозла, надворі та ін.
Тобто, коли ми говоримо про вечірню пору, то «ввечері» потрібно писати разом, а не окремо («в вечері»). Новий правопис цього не змінює.
Приклади вживання слова в реченні:
Ввечері відбудеться футбольний матч, який я так довго чекав.
Дієтолог розповів, чи можна їсти солодке ввечері.

Цікаве про слова

 Існують слова, які передають особливий український характер В українській мові чимало слів мають настільки глибоке емоційне забарвлення, що...